Wyjazd do firmy Jard Creative_

05-02-2019 r. w ramach informatyki, techniki i doradztwa zawodowego uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce do firmy Jard Creative zajmującej się produkcją reklam.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z nowoczesną technologią stosowaną w zakładzie pracy, rozwijanie  zainteresowań młodzieży z zakresu informatyki, techniki, co w efekcie może pomóc w wyborze przyszłego zawodu.

Pracownik zakładu zapoznał zainteresowanych uczniów z zasadami BHP obowiązującymi w zakładzie.  Uczniowie obserwowali tworzenie grafiki komputerowej, wprowadzanie danych do maszyny oraz pracę plotera. Efektem pracy maszyny było piękne logo naszej szkoły, czym zostaliśmy miło zaskoczeni.

Projektowanie i budowa robotów LEGO Mindstorms

Uczestnicy zajęć informatyczno-technicznych pracowali nad konstrukcjami robotów rozpoznających kolory. W efekcie tych prac skonstruowano autonomiczne roboty podążające po wyznaczonej czarnej ścieżce na stole treningowym. Czerwona "bramka" oznacza koniec trasy. Głównym celem zajęć w tym półroczu było wdrożenie nowych uczniów z klas 4 do konstruowania i programowania robotów. Starsi uczniowie wspomagali młodych amatorów robotyki.

Kolejny start drużyny Rob#raK w Wojewódzkim Konkursie Budowy i Programowania Robotów GG Robot 2018_

18 i 19 maja 2018 roku nasi uczniowie brali udział w konkursie budowy i programowania robotów GG Robot 2018 „Kosmiczna gorączka złota”. Nasza drużyna zgromadziła 63 pkt. za prezentację, 22,5 pkt. w eliminacjach oraz 23,5 w pojedynku robotów. Osiągnięty wynik nie dał wysokiej lokaty w rankingu drużyn, ale zebraliśmy nowe doświadczenia i zapał do dalszej pracy.

W zawodach brały udział zespoły z wielu polskich miast, zaprzyjaźnione drużyny z Węgier i Włoch oraz z Austrii.

Zawody odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Leżajsku.

Organizatorzy: Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Leżajsku pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Galeria...