Kolejny start drużyny Rob#raK w Wojewódzkim Konkursie Budowy i Programowania Robotów GG Robot 2018_

18 i 19 maja 2018 roku nasi uczniowie brali udział w konkursie budowy i programowania robotów GG Robot 2018 „Kosmiczna gorączka złota”. Nasza drużyna zgromadziła 63 pkt. za prezentację, 22,5 pkt. w eliminacjach oraz 23,5 w pojedynku robotów. Osiągnięty wynik nie dał wysokiej lokaty w rankingu drużyn, ale zebraliśmy nowe doświadczenia i zapał do dalszej pracy.

W zawodach brały udział zespoły z wielu polskich miast, zaprzyjaźnione drużyny z Węgier i Włoch oraz z Austrii.

Zawody odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Leżajsku.

Organizatorzy: Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Leżajsku pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Galeria...

 

 

Filmy

 

 

 

GG Robot 2018 - przygotowania do kuratoryjnego konkursu robotycznego

Na zajęciach z infotechniki uczniowie klas 4-7 przygotowują się do Wojewódzkiego Konkursu Budowy i Programowania Robotów GG Robot 2018 –  „Kosmiczna gorączka złota”

 

Projekt – Czujnik hałasu_

W ramach walki z hałasem uczniowie klas siódmych wykonali gazetkę informacyjną o szkodliwości hałasu dla zdrowia człowieka. Do walki z hałasem dołączyli również uczniowie uczęszczający na zajęcia infotechniczne i minimalnym nakładem zbudowali czujnik hałasu. Do budowy projektu wykorzystano karton, z którego uczniowie skleili głowicę świetlną czujnika, kartonową tubę () wykorzystano na podstawę oraz mikrokontroler Arduino sterujący urządzeniem pozyskany z projektu "Nowoczesna infotechnika" w ramach programu Fundacji Wspierania Rozwoju Lokalnego VAN PUR w Rakszawie.

Czujnik hałasu jest urządzeniem opartym na mikrokontrolerze Arduino Leonardo, czujniku wykrywającym dźwięki (Analog Sound Sensor V2 – DFRobot Gravity), oraz na sześciu modułach diod LED.

Za pomocą mikrofonu urządzenie kontroluje dźwięki na korytarzu. Jeżeli poziom hałasu przekracza 60dB, układ włącza kolejno moduły diod.

Wykonawcy projektu:

Programowanie kontrolera Arduino, obudowa czujnika i montaż modułów diod – Bartłomiej Wojak – klasa VB.

Montaż modułów diod– Hubert Majka – klasa VB.

Lutowanie elementów układu – Kornel Wargan i Marek Sobuś – klasa VA.

Galeria...

 Film...