"Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu"

22 kwietnia 2020 roku nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskich warsztatach on-line "Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu" zorganizowanych przez MEN pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudę w ramach projektu "Postaw na Słońce" realizowanym przez BOŚ.
 W warsztatach wzięli udział chętni uczniowie klas 7 i 8 pod opieką pani Doroty Jakubowicz.
Podczas warsztatów  za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczestników  mógł zadać pytanie ministrowi klimatu Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w wykładach zaproszonych ekspertów: „Zrozumieć globalne ocieplenie - mechanizm i konsekwencje” (dr Mariusz Gogól) i „OZE. Skąd mamy prąd?” (dr Tomasz Rożek). Wydarzenie zakończyły warsztaty filmowe z Szymonem Chałupką (vlog „Filmujemy!”).
Link do wydarzenia:
https://www.dzienziemiwmk.pl/