Noc Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

Za oknem padający deszcz, wiatr i zimno a w szkole mimo soboty, wieczoru, gwar i ruch. Bo właśnie odbywa się impreza – Noc Bibliotek. Mimo tak nietypowej pory,  w sali gimnastycznej i na parterze szkoły było kolorowo, tajemniczo i nastrojowo.

Impreza zaczęła się od inscenizacji w wykonaniu uczniów klas VI. Były to: „Śniadanko w szpaczej budce” na podstawie książki Lucyny Krzemienieckiej, „Czerwony Kapturek” oraz ”Koszmarny Karolek wizyta Królowej”. Dzieci z klasy II a zadawały zagadki publiczności śpiewająco. Kolejnym punktem programu było spotkanie z panią Małgorzatą Iwanicką – redaktorem Radia Rzeszów, która opowiedziała o swojej pracy w redakcji. W tym miejscu należy nadmienić, że w tym roku na naszą prośbę otrzymaliśmy patronat Radia Rzeszów na Noc Bibliotek.

Realizując hasło, do imprezy aktywnie włączyli się  rodzice uczniów i absolwenci naszej szkoły. Przedstawili dwa wspaniałe przedstawienia: „Sąd nad książką” i „Lokomotywa”. Zabawa w pociąg zakończyła pierwszą część wieczoru.

Następnie w salach lekcyjnych można było uczestniczyć w kalamburach, rozwiązywać zagadki, skakać w klasy. Na wszystkich czekały symboliczne nagrody. Dużo emocji wzbudziło poszukiwanie skarbu przez drużyny klas od V do VIII. Należało rozwiązać trzy polecenia, aby dotrzeć do skarbu ukrytego w bibliotece. Na stołówce, która w tym dniu zamieniła się w uroczą kawiarenkę, wszyscy mogli usiąść przy kawie czy herbacie i pysznych ciasteczkach, za które dziękujemy naszym sponsorom: GS Samopomoc Chłopska w Żołyni, Tomaszowi Babiarz oraz SPAR Rakszawa.

Mamy nadzieję, że Noc Bibliotek, która odbyła się w październiku, miesiącu bibliotek szkolnych spełniła swoją rolę i pokazała uroki czytania i obcowania z książką.

 

link do relacji z Nocy bibliotek - Polskie Radio Rzeszów:

Noc Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

 

Link do Portalu Noc Bibliotek:

Przyglądaj...