Noc Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

Za oknem padający deszcz, wiatr i zimno a w szkole mimo soboty, wieczoru, gwar i ruch. Bo właśnie odbywa się impreza – Noc Bibliotek. Mimo tak nietypowej pory,  w sali gimnastycznej i na parterze szkoły było kolorowo, tajemniczo i nastrojowo.

Impreza zaczęła się od inscenizacji w wykonaniu uczniów klas VI. Były to: „Śniadanko w szpaczej budce” na podstawie książki Lucyny Krzemienieckiej, „Czerwony Kapturek” oraz” Koszmarny Karolek wizyta Królowej”. Dzieci z klasy II a zadawały zagadki publiczności śpiewająco. Kolejnym punktem programu było spotkanie z panią Małgorzatą Iwanicką – redaktorem Radia Rzeszów, która opowiedziała o swojej pracy w redakcji. W tym miejscu należy nadmienić, że w tym roku na naszą prośbę otrzymaliśmy patronat Radia Rzeszów na Noc Bibliotek.

Realizując hasło, do imprezy aktywnie włączyli się  rodzice uczniów i absolwenci naszej szkoły. Przedstawili dwa wspaniałe przedstawienia: „Sąd nad książką” i „ Lokomotywa”. Zabawa w pociąg zakończyła pierwszą część wieczoru.

Mamy nadzieję, że Noc Bibliotek, która odbyła się w październiku, miesiącu bibliotek szkolnych spełniła swoją rolę i pokazała uroki czytania i obcowania z książką.

link do relacji z Nocy bibliotek - Polskie Radio Rzeszów:

Noc Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

Link do Portalu Noc Bibliotek:

Przyglądaj...