Wycieczka do Warszawy

W dniach od 10 do 12 czerwca 2019 r. uczniowie klas VI, VII i VIII byli na wycieczce w Warszawie. Mimo upałów, przez dwa pierwsze dni wędrując z przewodnikiem po stolicy zobaczyliśmy i zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Byliśmy: na Starówce, przy pomniku Syrenki oraz dokładnie poznaliśmy warszawskie Łazienki dzięki grze miejskiej. Z Pałacu Kultury podziwialiśmy panoramę Warszawy. Zobaczyliśmy też zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wędrowaliśmy szlakiem Janusza Korczaka, zapoznając się z historią o naszym Patronie oraz lektury „Kamienie na szaniec”. Chwilę odpoczynku zrobiliśmy sobie na Bulwarach Warszawskich. Zwiedziliśmy Zamek Królewski a wieczorem Stadion PGE Narodowy. W ostatnim dniu pobytu zwiedzaliśmy Sejm, z galerii obserwowaliśmy obrady i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z panem posłem Kazimierzem Gołojuchem. Serdecznie dziękujemy panu posłowi za umożliwienie nam zwiedzania i opiekę.

Po czasie wolnym spędzonym na Starówce, zmęczeni upałem ale pełni wrażeń i nowych wiadomości o Warszawie wróciliśmy do domu.