Wycieczka klas czwartych i szóstych do Sandomierza

24 maja 2019 r. zaopatrzeni w peleryny przeciwdeszczowe, parasole i dobry humor uczniowie klas szóstych i czwartych udali się na wycieczkę do Sandomierza.  Deszczowe chmury nie przestraszyły uczestników jednodniowej wyprawy. Dzielnie wkroczyli na rynek Sandomierza, gdzie pod kierunkiem pani przewodnik zapoznali się z ciekawymi zakątkami miasteczka, a przy okazji wysłuchali legend. W zbrojowni każdy mógł znaleźć coś dla siebie do przymiarki – a to miecz, a to kopię, a dla mniej odważnych hełm. W podziemnych korytarzach posłuchaliśmy legendy o Halinie Krępiance, która uratowała Sandomierz przed Tatarami.  W Muzeum Diecezjalnym każdy chciał zobaczyć rękawiczki królowej Jadwigi, które podobno można ukryć w łupinie orzecha. Jednak największą atrakcją okazał się Wąwóz Piszczele. Spacer nim po obfitych opadach sprawdził umiejętności akrobatyczne naszych uczniów. Wizyta w zamku w Baranowie Sandomierskim była ostatnim punktem wyjazdu. Szczęśliwi i uśmiechnięci, a czasem i obsmarowani błotkiem w pewnych miejscach uczestnicy wycieczki wrócili późnym popołudniem do domu.