Zielona szkoła w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju

W dniach 25 – 29 marca 2019 roku uczniowie klas II a, II b,  III oraz IV a przebywali na zielonej szkole w Rymanowie Zdroju. Przez 5 dni mieli zapewnioną opiekę grona pedagogicznego, realizowali cele edukacyjne, wychowawcze i zdrowotne.

Zajęcia odbywały się zgodnie z planem oraz rozkładem dnia. Dzieci nauczyły się różnych zabaw muzyczno-ruchowych, prezentowały na scenie swoje talenty wokalne i  taneczne. Uczestniczyły w konkursach na najbardziej szaloną fryzurę, fantazyjne przebranie. Pracowały w grupach, tworząc przedstawienia teatralne „Zwierzyniec”. Codziennie wychodziły na długie spacery po parku zdrojowym, piły wodę Celestynka.

W czwartek 28 marca dzieci uczestniczyły w Warsztatach Czekoladowych w M. Pelczar Chocolatier w Korczynie. Zapoznały się z historią czekolady, próbowały różne gatunki czekolad, same wykonały dekoracje na tabliczkach czekolady i lizakach, które zabrały ze sobą do domu. Zobaczyły drzewo kakaowca, największą w Polsce czekoladową fontannę oraz film o pochodzeniu i historii czekolady. Uczestnicy warsztatów zrobili także „czekoladowe” zakupy dla swoich bliskich.

W piątek późnym popołudniem, w doskonałych humorach, wypoczęci i naładowani dodatkową energią, z dyplomami w walizkach wróciliśmy do Rakszawy.