W świecie pszczół- spotkanie z pszczelarzem

Dnia 5.02.2019r., na zaproszenie wychowawczyni, uczniów klasy 2b odwiedził tata Tomka- pan Dawid Pufelski. Wprowadził dzieci w świat pszczół. Na co dzień pracuje on zawodowo, a pszczelarstwo jest jego hobby. Zaproszony gość z pasją opowiadał o życiu pszczół, zapoznał z ich podziałem, a także z pracą, jaką muszą wykonać w ulu. Pan Dawid pokazał dzieciom ul, który przywiózł na zajęcia, a także strój pszczelarza i przedmioty, które są potrzebne do pracy. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali mnóstwo pytań tacie naszego kolegi. Jego opowieść była niezwykle ciekawa, a dzieci słuchały jej z ogromnym zainteresowaniem. Spotkanie uświadomiło nam, że pszczoły spełniają w naszym środowisku ogromnie ważną rolę.